Skip to main content

Kompaktné rekuperačné jednotky s vertikálnym napájaním

ZHK UP

Predkonfigurované jednotky ZHK NANO pre vertikálne napájanie boli navrhnuté tak, aby do budovy privádzali čerstvý vzduch čo najhospodárnejším spôsobom. Všetky vybrané komponenty sú optimalizované podľa súčasných štandardov tak, aby mali čo najlepšie rozmery. ZHK UP je najlepšou voľbou na poskytovanie vysokého komfortu pre širokú škálu aplikácií pre budovy, ako sú kancelárie, školy, hotely, letiská, obchodné centrá, fitness centrá atď.

Jednotka ZHK UP pracuje s energeticky úspornými vysokovýkonnými EC ventilátormi. Vďaka  ich kompaktnému dizajnu napájania zhora, sú jednotky ZHK UP ideálne na použitie práve tam, kde je na umiestnenie zariadenia limitovaný priestor, napríklad v exitujúcich miestnostiach. Jednotky môžu byť dodávané ako monobloky, alebo po komorách. ZHK UP sú prvou voľbou pre kancelárske priestory,školy, hotely, letiská, nákupné centrá..

Výkony jednotky a mechanické vlastnosti plášťa boli testované v externom laboratóriu podľa noriem EN 13053 a EN 1886 a sú certifikované programom EUROVENT.

PARAMETRE MJ MODELAVÁ RADA
6/4,5 9/4,5 9/6 12/6
DĹŽKA L* mm 2 080 2 080 2 690 2 690
ŠÍRKA W* mm 710 1 015 1 015 1 320
VÝŠKA H* mm 1 372,5 1 372,5 1 677,5 1 677,5
VZDUCHOVÝ VÝKON m3/h 1 600 2 500 3 400 4 800

Napájanie – ohrievač = 3/4″ (platí pre všetky veľkostné rady); chladič = 3/4″ (45, 55), 1″ (65), 1 1/2″ (80)

Štandardizovaný dizajn, ale o konfigurácii rozhodujete Vy!

Jednotky ZHK UP sú dostupné do vzduchového výkonu 4 800 m3/hod. Aby sa ušetril čas na stavbe s montážou, dodávame ich ako nomobloky. Na vyžiadanie môžu byť dodané aj po komorách, v 2 alebo 3 častiach. Potrebujete chladiaci či vykurovací výmenník? Vyžaduje si situácia protimrazovú ochranu alebo nastaviteľné nožičky? Euroclima sa vždy pozerá na potreby zákazníka. ZHK UP automaticky spĺňa kritéria VDI 6022.

ZHK UP sú v štandarde kompletne prekáblované, testované a predkonfigurované priamo vo výrobe, s namontovaným rozvádzačom vrátane riadenia všetkých periférii. Climatix IC Cloud vzdialený prístup je už štandardom výbavy.

Aplikovateľné pre konfiguráciu 300 Pa ext. tlaku

Technické údaje

ZHK UP sú v štandarde dodávané s EC motormi. Kúrenie a chladenie zabezpečí vodný ohrievač/chladič (s podielom glykolu podľa požiadaviek), alebo priamy výparník/kondenzátor. Vysokoúčinný rekuperátor môže byť krížový alebo protiprúdový. Filtre sú vreckové pre čo najnižšie tlakové straty a najvyššiu účinnosť. Rozvádzač plne prekáblovaný, s hlavným vypínačom, programovateľným ovládačom a pod.

ZHK UP sú berzámové jednotky s panelovou konštrukciou s integrovaným základovým rámom z pozinkovanej ocele, s hliníkovými profilmi. Konštrukcia opláštenia má hrúbku 50 mm, dvojitý panel z plechov o hrubke 1,5 mm je oddelený tepelnou izoláciou z minerálnej vlny. Hustota izolácie možná až do 150kg/m3.

Tieto jednotky sú štandardne vybavené inšpekčným okienkom a dverami v hrúbke panelov. K dispozícii aj v hygienickom prevedení.

Plášť VZT spĺňa normu EN 1886 s týmito parametrami

Mechanická stabilita: trieda D1 (M) Tesnosť pri – 400 Pa: trieda L1 (M) Tesnosť pri + 400 Pa: trieda L1 (M)

Faktor prestupu tepla: trieda T2 Faktor tepelných mostov: trieda TB

Panel

Vnútorný povrch: 1,0 mm pozinkovaný plech. Vonkajší povrch: pozinkovaný plech s povrchovou úpravou z PVC, dodatočná PVC vrstva je optimálnou ochranou proti korózii a súčasne optickým dizajnovým prvkom. Hrúbka povrchovej úpravy je približne 130 μm. Vodiace lišty z ocele. Servisné dvere v rovnakej hrúbke a vyhotovení ako panel, nastaviteľné pánty, rám dverí z hliníka, špeciálne tesnenie so zváranými rohmi.

Všeobecné informácie k MaR

Voľne programovateľný regulátor DDC určený na prevádzku v autonómnom režime alebo v rámci systému riadenia budov. Konfigurácia prebieha pomocou integrovaného 8-riadkového displeja a otočného tlačidla. Softvér sa načíta pomocou spoločnej SD karty. Všetky parametre a hodnoty sú nastavené z výroby. Zákazník môže softvér kedykoľvek zmeniť a všetky parametre sa uložia na SD kartu na neskoršie prekonfigurovanie. Takto je možné jednoduché prispôsobenie softvéru bez nutnosti použitia počítača.

• 3 úrovne hesla pre používateľov, servisných technikov a uvedenie do prevádzky, zobrazenie príslušných hodnôt je možné bez hesla

• Nastavenia je možné vykonať na displeji, výstupy a vstupy je možné prepnúť na manuálne ovládanie (na testovanie)

Preddefinované režimy

• Vypnuté (pohotovostný režim)
• Režim Freecooling
• Režim ECO (50 % nominálneho výkonu)
• Komfortný režim (100 % nominálneho výkonu)

Časovač pre všetky dni v týždni, až 6 spínacích cyklov za deň. Režim pre špeciálne dni, zapnutie/vypnutie podľa integrovaného kalendára, špeciálny režim

pre udalosti. Hlavný vypínač, napájací zdroj 230 V AC / 24 V DC s primárnym a sekundárnym ističom, istič pre ovládacie potrebné svorkovnice. Výstražná LED dióda, protipožiarny kontakt.