Skip to main content

Vysokoúčinná čistička vzduchu

AIRSANITIZER

Ak sa vo vnútorných priestoroch súčasne nachádza veľa ľudí, kvalita ovzdušia sa v krátkom čase zhorší v dôsledku vzduchu, ktorý vydychujeme, potu a iných látok. Odborníci to označujú ako tzv. aerosólové znečistenie. Ide o mikroskopické častice, ktoré sa hromadia vo vzduchu v interiéri a môžu tam pretrvávať celé hodiny ako tzv. suspendované častice. Je dokázané, že znečistený vzduch v miestnosti je významnou cestou prenosu potenciálne patogénnych vírusov a baktérií.

Pandémia upriamila pozornosť na kvalitu vzduchu v miestnostiach a rady odborníkov sú: „vetrajte, vetrajte, vetrajte!“

To sa dá dosiahnuť profesionálnymi vetracími systémami, ktoré do miestnosti nepretržite privádzajú čerstvý, neznečistený vonkajší vzduch a zároveň odstraňujú kontaminovaný vzduch z interié ru. Tam, kde takéto systémy nie sú k dispozícii, napr. v súkromných domoch alebo školách, je dôležité časté vetranie. Čo však v prípade, ak tieto opatrenia nestačia alebo nie sú možné, pretože okná sa dajú otvoriť len mierne alebo sa nedajú otvoriť

vôbec? Alebo aj vtedy, ak jednoducho chcete obyvateľom alebo hosťom ponúknuť väčšiu bezpečnosť a pohodlie prostredníctvom optimálnej

kvality vzduchu v interiéri.

Riešenie

AirSanitizer „recykluje“ už znečistený vzduch v miestnosti alebo vnútornom priestore pomocou vysoko výkonných filtrov a okamžite uvoľňuje čistý vzduch späť do miestnosti alebo vnútorného priestoru. Takéto typy filtrov sa používajú napríklad v nemocniciach. Pri tomto procese sa zo vzduchu spoľahlivo odfiltruje 99,95 % všetkých vírusov, baktérií a zárodkov. AirSanitizer ponúka vysokú úroveň bezpečnosti proti potenciálne patogénnym mikroorganizmom na miestach, ako sú hotelové haly, učebne, reštaurácie, fitnescentrá alebo kancelárie v otvorenom priestore. Popritom zariadenie filtruje aj jemný prach z miestnosti alebo vnútorných priestorov s rovnakou účinnosťou dosahujúcou 99,95 %.

Montáž a uvedenie do prevádzky

Čistička vzduchu Euroclima AirSanitizer sa dodáva „plug & play“ a možno ju priamo a jednoducho nainštalovať do požadovanej miestnosti. Zariadenie stačí pripojiť do bežnej domácej zásuvky bude okamžite fungovať.

Dizajn

AirSanitizer je k dispozícii v dvoch verziách S a M, a je vhodná pre miestnosti s rozlohou od 40 do 250 m2 (v závislosti od požadovanej rýchlosti výmeny vzduchu). Konštrukcia zariadenia Euroclima AirSanitizer sa vyznačuje kompaktnosťou a prispôsobivosťou priestorom. Hladké a robustné povrchy umožňujú jeho inštaláciu v rôznych miestnostiach a je k dispozícii v rôznych farbách a materiáloch. AirSanitizer sa vďaka tomu môže použiť rôznym spôsobom: buď zostane diskrétne v pozadí – alebo môže byť centrom pozornosti. Rozhodnutie je na Vás!

Prevádzka

Existuje jedna vec, vďaka ktorej je čistička vzduchu Euroclima AirSanitizer úplne nenápadná: jej prevádzka. AirSanitizer je vybavená vysoko výkonnými tlmičmi hluku, a preto ju pri prevádzke prakticky nie je počuť. Zariadenie je bez údržbové a vyžaduje si len občasnú výmenu filtrov.

Čisté priestory

Školy či divadlá nie sú jediným miestom využitia týchto zariadení. Vďaka ich prevedeniu a vysokoúčinnej filtrácii sú tieto jednotky ideálne na použitie v čistých priestoroch. Zabezpečia dostatočnú výmenu vzduchu tam, kde už nie je možné dodatočne inštalovať potrubné rozvody.

Technické údaje

TYP JEDNOTKY Cirkulačné jednotky s vysoko výkonným systémom filtrácie a tlmičmi hluku
MONTÁŽ Plug & Play (Pripravená na štart)
KONFIGURÁCIA JEDNOTKY (ZDOLA NAHOR) ePM1-85% (F9) Pre-filter
HEPA H13 Filter (HEPA H14 Filter voliteľný)
Tlmič hluku
Ventilátor
Výfuková mriežka
PLÁŠŤ (VONKAJŠÍ) Oceľ s povrchovou úpravou (voliteľné INOX)
ŠTANDARDNÁ FARBA Biela (RAL 9003)
ŠPECIÁLNA FARBA ĎALŠIE FARBY NA VYŽIADANIE
NAPÄTIE 230 V-1PH, 50 HZ
DĹŽKA KÁBLA 3 METRE
MAX. OBJEM VZDUCHU 1500 m3/h (S-Verzia)
2250 m3/h (M-Verzia)
HLADINA ZVUKU v závislosti od menovitého objemu vzduchu a veľkosti miestnosti (40dbA)
ŠTANDARD JEDNOTKA SPĹŇA HYGIENICKÚ NORMU VDI 6022
ÚDRŽBA (ODPORÚČANÁ) PRE-FILTER RAZ ROČNE, HEPA-FILTER KAŽDÉ 2 ROKY
KONTROLA PREVÁDZKOVÉ SVETLO (VOLITEĽNÉ PORUCHOVÉ SVETLO)
OCHRANA PROTI PREVRÁTENIU súčasťou
VÝMENA FILTROV rýchloupínací systém
SLUŽBY Voliteľné počítadlo zapnutia/vypnutia, časovač a detektor pohybu